Dzisiaj każdy żegna się z #DSP2017

      4 komentarze do Dzisiaj każdy żegna się z #DSP2017

Daj Się Poznać 2017”  właśnie dobiega końca. To dla tego konkursu powstał ten blog, który uzupełnia mój kanał na YouTube. W tym wpisie podsumuję moją działalność przez czas konkursu. 

Do DSP przystąpiłem nieco rozpędzony. Prowadziłem kanał na YouTube gdzie nagrywałem kurs o JavaFx, a przy tym rozwijając praktyczny projekt. Do założenia bloga zmusił mnie regulamin DSP ;). Gdyby nie to, pewnie nigdy by nie powstał, bo swoją działalność w internecie chciałem oprzeć na praktycznych kursach video.

Ostatecznie blog powstał. Założeniem konkursowym było dokończenie projektu, który był rozwijany w kursie JavaFX na YT pod tytułem „Moja Biblioteczka” oraz poprowadzenie kursu o Java 8 już w formie tekstowej na tym blogu.

Co się udało?

 1. Dokończyć mój kurs video, który ostatecznie zakończył się w 52 odcinkach trwających w sumie 12 godzin. 20 odcinków zostało nakręconych w ramach DSP 2017. Podsumowanie można zobaczyć tutaj.
 2. Zacząć działalność blogową. Po blogu nie spodziewałem się wiele. Zapewne będę go kontynuował i odsyłał do mojego kanał na YT. Wciąż rozwijam kurs Java 8, który nie został dokończony. Do tej pory powstało 16 odcinków w ramach DSP.
 3. Zmobilizować się do pracy pomimo wielu innych zajęć. Prowadzenie kanału na YT, na którym tworzy się filmy czysto techniczne nie jest proste. Przygotowanie odcinka trwa czasem przez 2-3 dni. Trzeba poświęcić sporo czasu. Czasami brakuje motywacji lub po prostu chce się pograć na konsoli ;). DSP pilnowało, żeby zbyt długo nie grać w Wiedźmina 😉
 4. Udowodnić sobie że można. DSP łączyłem z pracą na etacie, przygotowaniem do maratonu (czas 3:34:19) , kompletnym remontem kuchni i przedpokoju i dałem radę 😉
 5. Tworzyć czysto techniczne treści. Moim założeniem działalności w Internecie jest tworzenie praktycznych i technicznych kursów programowania. „Pitu pitu” pozostawiam innym, którzy robią to o wiele lepiej 😉

Czego brakło?

 1. Nawiązania kontaktu z innymi członkami DSP. Niestety na to już brakło czasu. Chociaż od czasu do czasu zaglądałem na Slacka, specjalnie nie uczestniczyłem w pogaduchach o wszystkim i niczym 😉 Szkoda, ale nie nawiązałem żadnej znajomości. Wydaje mi się, że kto nie bierze udziału na Slacku to trochę nie istnieje 😉
 2. Zdobyć mega popularności 🙂. Nie mam wrażenia, że DSP dało mi kopa w Internecie. Co prawda na bloga zagląda kilkanaście osób dziennie. Ruch kierowany jest najczęściej z mojego FB lub Google. Na kanale przybywa subskrybentów, ale to działo się już wcześniej :). Oczywiście nie winię za to DSP, a raczej moją bierną aktywność w promocji.
 3. Zaznajomić się z innymi blogami. Muszę przyznać, że nie bardzo wiem o czym są blogi w DSP. Znam dosłownie parę. Na początku próbowałem przeglądać pojawiające się posty, ale było tego za dużo. Ale od wczoraj czytam pojawiające się podsumowania!

Oczywiście DSP uważam za fajną przygodę w końcu wyszło więcej plusów niż minusów :). Jak pisałem wcześniej, miałem trochę z górki bo prowadziłem już działalność internetową. Ale też trochę trudniej, bo chyba jako jedyny nagrywałem tak intensywnie na YT.

Bardzo się cieszę, że ukończyłem kurs o JavieFx, w którym była rozwijana aplikacja konkursowa „Moja Biblioteczka”. Cieszę się też z pozytywnych komentarzy na temat kursu i z każdego subskrybenta. Żegnam się z DSP ale na pewno nie żegnam się z dalszą działalnością w Internecie 🙂

Gratuluję wszystkim, którzy dotrwali do końca. I może do zobaczenia w Warszawie na gali finałowej 😉

4 thoughts on “Dzisiaj każdy żegna się z #DSP2017

 1. Rafał

  Zachecam do dalszego rozwoju kursów wideo i w swoim imieniu dziękuję za dzielenie się wiedzą z innymi.
  Bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie estetyczny charakter wideokursów o Angularze: czysty układ w VCS , eleganckie, płynne przejścia ekranu z VCS do przeglądarki, CHROME odchudzony tak aby nie odwracał uwagi od contentu. Bardzo przyjemny w odbiorze sposób przedstawiania przykładów.

  Pozdrawiam

  Reply
 2. Krzysiek

  Twoje tutorial są po prostu najlepsze ! bardzo fajny jest fakt że są naprawdę obszerne i zagłębiają się bardziej w tematy niż 97% pozostałych materiałów w internecie które tylko bardzo ogólnie poruszają problem.
  Pozdrawiam i życzę wytrwałości w nagrywaniu filmów.
  PS. może jakiś kurs o Springu ? 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *