Placeholder image
Zapraszam wszystkich na live z podstaw Angulara, który odbędzie się na kanale firmy STX Next. Będę miał okazję poprowadzić kurs z podstaw Angulara. W tym czasie stworzymy aplikację "Lista Zadań".
Placeholder image
Dokładnie 6 lutego 2020r. pojawiła się 9 wersja Angulara. Zmiany dotyczą całego frameworka, Angular Material i Angular CLI, sposobu testowania komponentów. Największą zmianą jest nowy kompilator pod nazwą Ivy. Zobaczmy co nowego w "Angular 9".
Placeholder image
W tym wpisie zrobię szybkie wprowadzenie do `ngDoCkeck`. Na początek dowiemy się czym jest ten angularowy _hook_ i kiedy jest wywoływany, a także co takiego robi przy standardowym użyciu.
Placeholder image
W tym wpisie dowiesz się jak dodać Prettier do Angulara i w ogóle dlaczego warto mieć Prettiera w projekcie.
Placeholder image
Metoda `ngOnChanges` bardzo często przydaje się do nadsłuchiwania zmian w polach `@Input`. Jeżeli chcemy się dowiedzieć kiedy zmienia się wartość takiego property, _lifecycle hook_ `ngOncChanges` może się do tego przydać.
Placeholder image
Metoda `ngOnDestroy()` pochodzi z interfejsu `OnDestroy` i może być użyta w komponencie, dyrektywnie, pipe oraz serwisie. W tym artykule przyjrzymy się kiedy warto ją używać i sprawdzimy kiedy dokładnie zostaje wywołana.
Placeholder image
Czasami dostaje pytania jaka jest różnica pomiędzy konstruktorem `constructor()`, a metodą `ngOnInit()`. Spróbuję krótko wyjaśnić Wasze wątpliwości czy lepiej użyć konstruktora czy ngOnInit w Angularze. Zacznijmy od zdefiniowania czym jest konstruktor i metoda ngOnInit.
Placeholder image
# Jak dodać Bootstrapa 4 do Angulara Bootstrap 4 to biblioteka, która chętnie jest używana w projektach angularowych. Jest kilka sposobów na dodanie Bootstrap 4 do projektu. Przyjrzyjmy się tym sposobom, zarówno tym które są mniej jak i bardziej rekomendowane.
Placeholder image
**Aktualizacja 2020:** W roku 2017 na YT oraz Udemy opublikowałem swój pierwszy kurs Angular. Aktualnie pracuję nad nową wersję kursu, który docelowo zastąpi kurs na Udemy.