Placeholder image
Programiści z pandemią mają stosunkowo mało problemów. Praca z domu jest dla nas czymś normalnym. Niestety, nasza często mała aktywność spada praktycznie do zera. Dla kogoś, kto nie ćwiczył regularnie wyjście do biura, rower czy spacer to jedyne aktywności, jakie wykonywał przed pandemią. W tym wpisie proponuję 3 filmiki, z którymi możecie poćwiczyć w domu bez sprzętu.
Placeholder image
Stało się to, co można było się spodziewać, po ponad 50 dniach treningowych przerywam tak intensywne przygotowania. W obliczu epidemii, a nawet już pandemii koronowirusa wszystkie masowe imprezy zostały odwołane, a nawet każdy bieg. Nie wiadomo też, czy Parkrun nie zostanie zawieszony.
Placeholder image
Szósty tydzień treningu do maratonu to mniej więcej połowa czasu. Ten tydzień był tygodniem regeneracji i lekkiej kompensacji. Nawet mój Gramin to zauważył:
Placeholder image
Kolejny tydzień treningowy, to już piąty. W tym tygodniu bez żadnych ekscesów. Wszystko zgodnie z planem. Udaje się zrealizować wszystkie cele treningowe. Tym samym realizuję całą rozpiskę treningów przygotowanych przez mojego trenera, z którym ćwiczę na siłowni, ale pomaga mi także przygotować się do maratonu 😻. No i czekam na nową rozpiskę.
Placeholder image
Czwarty tydzień treningu za mną. Końcówka bardzo intensywna. Mocne treningi na siłowni i trochę mniej intensywności w bieganiu. Plan aby zachować siły na niedzielny bieg 20 km po lesie.
Placeholder image
Mija trzeci tydzień treningu do DOZ Maraton. Pojawiają się kolejni chętni na bieg 10km, który odbywa się razem z maratonem. Do teamu biegowego dołączają kolejne dwie osoby.
Placeholder image
Kolejny tydzień treningu do maratonu mija. Łącznie przetrenowanych 6 dni. Trochę się wydarzyło i sprawy nabierają tempa, dosłownie 😸. Podsumowanie od 27.01-02.02 roku 2020.
Placeholder image
Pierwszy tydzień treningu za mną. Każdy tydzień zaczynam od poniedziałku. Ten tydzień podsumowania jest nieco dłuższy, gdyż załączam do niego podsumowanie dwóch dodatkowych dni, które są resztką dodatkowego tygodnia. Podsumowanie od 18.01-26.01 roku 2020.
Placeholder image
"Projekt Maraton" rozpoczyna nowy dział na blogu poświęcony sprawności osób spędzających dużo czasu przed monitorem. Dział nazwałem "Sprawny Programista" i chcę tutaj poruszać wątki dotyczące naszej aktywności fizycznej, organizacji pracy, odżywiania i nie tylko 😉. Nasze karty Multisport schowane są głęboko w portfelach, czas je wyciągnąć 😄.